Rzetelne opinie o lokatach - lokatybankowe24.pl

Lokaty bankowe sposobem na oszczędzanie na przyszłość

Odkładania bez ryzyka

Myślenie o przyszłej stabilności finansowej w odległym terminie nie przychodzi nam łatwo. Doświadczenie podpowiada jednak, że brak refleksji na ten temat niesie za sobą poważne konsekwencje, których często nie możemy sobie uświadomić będąc na początku swojej drogi życiowej. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie ma skutecznego, a jednocześnie łatwego do zaakceptowania sposobu na odłożenie pieniędzy na przyszłość. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być lokaty bankowe.

Jaki jest sens odkładania na lokacie?

Największą zaletą lokat bankowych jest to, że lokowanie pieniędzy w ten sposób nie wiąże się z dużym ryzykiem, w zasadzie można powiedzieć, że nie wiąże się w ogóle z ryzykiem. Dzięki BFG (Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu) nasze pieniądze są bezpieczne nawet, jeśli sam bank zaczyna mieć problemy finansowe. Warto tu jednak dodać, że KNF, który sprawuje nadzór nad bankami w Polsce bardzo czujnie przygląda się polityce inwestycyjnej banków, nakładając na nie szereg wymagań w zakresie raportowania swojej kondycji finansowej. Tylko od nas zależy też to, na jak długo zamrozimy dodatkowe fundusze. Co do zasady, lokaty długoterminowe są bardziej atrakcyjne niż te, które obowiązują jedynie przez kilka miesięcy, rynek jest nas jednak w stanie zaciekawić interesującymi rozwiązaniami, które zadają temu kłam. Bogata oferta, która jest przygotowywana przez banki to także dodatkowy argument, pozwala on bowiem na wybór dokładnie takich zasad inwestowania w lokaty bankowe, jakie możemy sami zaakceptować.

Zerwanie lokaty w banku?

Lokata bankowa może być zerwana w zasadzie w każdym momencie, zatem w nieprzewidzianej sytuacji możemy wypłacić nasze środki. Niejednokrotnie klient może zerwać lokatę bankową i zatrzymać zgromadzone do tej porty odsetki. Oczywiście znacznie częściej zerwanie lokaty przed terminem jej wygaśnięcia wiąże się z utratą odłożonych odsetek, ale nigdy samego kapitału, zatem w najgorszym wypadku odzyskujemy zainwestowane pieniądze.

Źródło: Rachunki.pl

2 komentarze

  • Biner, Kwiecień 6, 2017, 9:53 am

  Odpowiedz

  Fakt, warto do tego jeszcze dodać, że lokaty są gwarantowane do kwoty 100 000 Euro, chciałbym mieć takie 400.000 zł na lokacie i się martwić, że jak wpłacę jeszcze 100.000 zł to już nie będą mi tego gwarantować 🙂 Żeby wszyscy mieli takie problemy 🙂

  • Ola, Kwiecień 6, 2017, 9:53 am

  Odpowiedz

  Jedyna forma bezpiecznego odkładania pieniędzy w obecnych czasach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.