Rzetelne opinie o lokatach - lokatybankowe24.pl

Bezpieczne inwestycje w lokaty

Odkładanie środków na lokacie

Istnieje wiele metod zarabiania pieniędzy, dlaczego więc tak rzadko decydujemy się na korzystanie z nich? Problemem zazwyczaj jest to, że tylko nieliczne mają miano inwestycji bezpiecznych, w zdecydowanej większości przypadków bowiem musimy liczyć się z ryzykiem. Ryzyko zawsze wiąże się z ewentualną możliwością prognozowanego zysku. Możemy dość jasno powiedzieć, że im wyższa możliwość zarobku tym większe ryzyko straty. Na szczęście, ten mało optymistyczny scenariusz nie sprawdza się zawsze. Alternatywą dla ryzykownych inwestycji okazują się być lokaty bankowe.

Najstarszy sposób na pomnażanie gotówki

Lokaty bankowe towarzyszą nam od lat, kiedy to inne formy inwestycji pojawiają się co jakiś czas i często nawet ciężko określić czy w dłuższej perspektywie mogą przynosić realne zyski. Osoby, które zastanawiają się nad zainwestowaniem w lokaty bankowe często narzekają na niezbyt duży zysk, nawet one nie mogą jednak zaprzeczyć, że jest to rozwiązanie atrakcyjne. Najlepsze lokaty bankowe wcale nie oznaczają jedynie symbolicznych pieniędzy na koncie, jeśli zaś decydujemy się na rozwiązania długoterminowe, zysk może być naprawdę zachęcający. Tym, co przekonuje klientów banków do lokat wydaje się być jednak przede wszystkim ich bezpieczeństwo – lokaty to bezpieczne inwestycje. Nie ryzykujemy utraty pieniędzy, a w większości przypadków możemy nawet zrezygnować z lokaty przed ostatecznym terminem jej wygaśnięcia, jeśli potrzebujemy należących do nas środków. Lokaty bankowe są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do kwoty 100.000 Euro.
To szczególnie ważne, ponieważ z góry możemy wiedzieć, że nie tracimy naszych środków, a co najwyżej zyski z samej lokaty. W nieprzewidzianych sytuacjach kiedy potrzebujemy szybko naszych zamrożonych środków, mamy pewność, że one do nas trafią.

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Wszystko kwestia tego jakiego rodzaju ryzyko jesteśmy w stanie zaakceptować. Jeśli kluczem jest utrzymanie zasobów finansowych to lokaty są dobrym rozwiązaniem

 2. Odpowiedz

  To nadal bardzo dobra forma oszczędzania. Giełda pędzi jak szalona, to i spadać będzie jak szalona. A na lokacie może nie ma dużego zysku, ale jest bezpieczny i stabilny.

  • Krzysztof, 3 sierpnia, 2017, 10:39 am
  • Autor

  Odpowiedz

  Oprocentowanie może nie jest wysokie, ale przynajmniej nie stracisz kapitału, a wiadomo jak to jest z innymi inwestycjami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.