Rzetelne opinie o lokatach - lokatybankowe24.pl

Jak daleko Ci do rentiera?

Prawdopodobnie jedynie dzięki produktom bankowym nie będziesz mógł stać się rentierem. Niemniej jednak od czegoś warto w końcu zacząć. Na „czarną godzinę” nie brzmi entuzjastycznie, ale lokaty bankowe to możliwość spełnienia marzeń w niedalekiej przyszłości.

Lokata czy rachunek oszczędnościowy

Nie posiadając ani jednego produktu bankowego, z którego możesz odnosić zyski, nie będziesz zarabiał. Jeśli wybierzesz rachunek oszczędnościowy będziesz mógł oszczędzać bezterminowo. Oszczędności wypłacisz, kiedy tylko będziesz chciał. Lokata to produkt bankowy, który z reguły nie przewiduje wypłaty środków przed terminem. Twój portfel finansowy może więc z powodzeniem składać się z:

• lokaty bankowej
• konta oszczędnościowego
• obligacji
• akcji

Szybki zysk z lokatą

Jako przyszły rentier musisz wiedzieć, że im większe ryzyko ponosisz, tym więcej możesz zarobić. Zacznij od lokaty ze zmieniającym się oprocentowaniem. Zwiększenie się stopy procentowej, to dla Ciebie szybki zysk. Śledź sytuację NBP, sprawdzaj rankingi produktów bankowych.

Krok dalej do wielkiego oszczędzania

Jeśli wybrałeś już produkty bankowe do swojego portfela inwestycyjnego i z łatwością przychodzi Ci kontrola nad nimi, możesz pójść krok dalej. Inwestycje pozabankowe to domena prawdziwego rentiera. Jeśli jednak w swoim życiu kierujesz się zdrowym rozsądkiem i zabiegasz o stabilność finansową, pozostań przy bezpiecznych formach oszczędzania i ciesz się spokojem, jaki oferują Ci banki.

3 komentarze

  • Tomasz, Wrzesień 21, 2016, 8:34 pm

  Odpowiedz

  Korzystam z kilku lokat na wysoki procent i chwalę sobie ten sposób oszczędzania.

  • Max, Wrzesień 25, 2016, 6:46 pm

  Odpowiedz

  Dla mnie najlepsze, bo bezpieczne jest oszczędzanie na lokacie.

  • Krzysztof, Kwiecień 3, 2017, 1:06 pm
  • Autor

  Odpowiedz

  W niepewnych czasach lokaty bankowe są dobrym rozwiązaniem jeśli mamy obawy przed bardziej ryzykownym inwestowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.