Rzetelne opinie o lokatach - lokatybankowe24.pl

Jak zacząć inwestowanie?

Inwestowanie wymaga poważnej analizy swojej sytuacji finansowej. Przede wszystkim ustalamy kwotę, jaką możemy przeznaczyć w tym celu. Aby rozpocząć inwestowanie np. w najlepsze lokaty bankowe musimy posiadać nadwyżkę finansową. Obliczyć można ją w bardzo prosty sposób.

Jaką kwotę inwestować?

Najlepiej spisać swoje dochody i stałe wydatki. Nadwyżka finansowa to po prostu różnica pomiędzy tymi dwiema kwotami. Jeśli jest ona nieznaczna w porównaniu z naszymi oczekiwaniami, być może warto zacząć od oszczędzania, które stanowi pewnego rodzaju pierwszą formę inwestycji.

Lokujemy kapitał

Portfel inwestycyjny musi być różnorodny. Środki pieniężne warto więc lokować w kilku produktach. Sprawdzenie najlepiej oprocentowanych rachunków bankowych to fundament, na którym warto rozpocząć drogę inwestowania. Lokaty, obligacje to bezpieczne produkty, które nie pogrążają sytuacji finansowej. Ryzyko inwestycyjne jest w ich przypadku znikome.

O inwestowaniu słów kilka

Inwestowanie jest:

• lokowaniem pieniędzy w różnego rodzaju aktywa
• lokowaniem pieniędzy w celu osiągnięcia zysku
• zabezpieczeniem pieniędzy przed wpływem inflacji
• mniejszym lub większym ryzykiem straty części bądź całości zainwestowanych środków

Jeśli nie jesteś pewny swoich decyzji, zawsze warto zdobyć jak najwięcej informacji o danym produkcie. Pamiętaj, że inwestowanie na giełdzie to potencjalnie większy zysk, lecz równie większe ryzyko. Jeśli szukasz bezpiecznych produktów, dzięki którym powiększysz swój budżet, środki deponuj na lokatach, kontach oszczędnościowych, obligacjach.

2 komentarze

  • Jan, Listopad 20, 2016, 6:56 pm

  Odpowiedz

  Inwestowanie jest dla mnie przyszłością. Zaczynałem od oszczędzania na lokacie.

  • Wiktor, Listopad 21, 2016, 4:42 pm

  Odpowiedz

  Jeśli inwestowanie, to na pewno też najlepiej oprocentowane rachunki bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.